lt
en

Susitikime aptarti instituciniai pokyčiai lygių galimybių srityje

2018-11-19

Lapkričio 16 d. Tarnybos kvietimu įstaigoje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės skyriaus darbuotojai.

Startuoja naujas e-kursas „Sisteminis smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje – kas tai?“

2018-11-12

Žmogaus teisių stebėjimo institutas kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Lygių galimybių plėtros centru pristato naują www.be-ribu.lt nuotolinio mokymosi kursą „Sisteminis smurtas prieš moteris artimoje aplinkoje – kas tai?“

Darbo skelbimų portale negalima reikalauti informacijos apie amžių

2018-10-31

Darbo skelbimų portalo „Cv.lt“ vadovai panaikino reikalavimą registruojantis nurodyti vartotojų gimimo datą. Taip jie įgyvendino Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo nuostatą, draudžiančią iš darbo ieškančių žmonių reikalauti informacijos apie jų amžių, šeiminę padėtį, privatų gyvenimą arba šeimos planus.

Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę

2018-10-30

Šiandien Konstitucijos projekte Vilniuje įjungti unikalūs pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu. Taip pažymėtas „Swedbank“ inicijuotos socialinės akcijos „Žalia šviesa lygioms galimybėms“ startas. Šia akcija bankas kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba siekia atkreipti dėmesį į nelygybę tarp moterų ir vyrų darbo rinkoje ir paskatinti pokyčius visuomenėje bei versle.

Visiems vandens motociklų varžybų dalyviams taikomos vienodos taisyklės

2018-10-25

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad skundas, kuriuo pranešta apie galimą diskriminaciją organizuojant vandens motociklų varžybas, buvo nepagrįstas. Konstatuota, kad Lietuvos vandens motociklų sporto federacija padarė viską, ką galėjo, jog pareiškėjas su judėjimo negalia galėtų lygiavertiškai varžytis su kitais mėgėjais.

Daugiau naujienų

Kampanija „Palaikyk“ parodė moterų kaltinimo mastą

2018-10-23

Praeitą savaitę pasibaigusi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kampanija „Palaikyk“ atkreipė visuomenės dėmesį į ligi tol Lietuvoje mažai pažintą reiškinį – smurtą patyrusių moterų kaltinimą. Reakcija į kampaniją taip pat parodė, koks didelis darbas laukia tiek visuomenės, tiek institucijų, kad moterys jaustųsi saugios.

Klaipėdos miesto savivaldybė diskriminuoja vyresnius plaukikus

2018-10-09

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė diskriminuoja vyresnius plaukikus. Pagal esamą tvarką, nemokamai daugiafunkcio sveikatingumo centro „Klaipėdos baseinas“ paslaugomis gali naudotis tik tie sportininkai, kurie yra jaunesni nei 28 m.

„Tai jūs nesikabinėkit prie jo“: ką pagalbos prašančioms moterims sako visuomenė

2018-10-09

Antra savaitė besitęsianti kampanija „Palaikyk“ sukėlė dalies visuomenės nuostabą – ar tikrai policininkai, teisėjai, kunigai ir kiti kampanijos reklamoje pavaizduoti žmonės nepalaiko smurtą patyrusių moterų? Kampanijos organizatoriai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pateikia moterų žodžius.

Lyčių lygybė Lietuvos automobilių kelių direkcijoje – gerai, bet tobulėti yra kur

2018-10-08

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertai išmatavo, kaip Lietuvos automobilių kelių direkcijoje vertinama lyčių lygybė. Atlikus „Lyčių lygybės liniuotės“ apklausą, direkcijai skirti 7,29 balai iš 10.

„Pati kalta?“ Kas moterims Lietuvoje trukdo palikti smurtaujančius vyrus

2018-10-02

Lietuvoje moterys nesiryžta palikti smurtaujančių vyrų dėl visuomenės pasmerkimo. Moterys taip pat ne visada atpažįsta, kai prieš jas naudojamas psichologinis ir ekonominis smurtas, nes smurtaujantis partneris visuomenės akyse matomas kaip „besielgiantis vyriškai“. Siekiant įkvėpti visuomenę palaikyti apie smurtą kalbančias moteris, pradėta socialinė kampanija „Palaikyk“

Daugiau naujienų

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

E-skundas

Klauskite

Sprendimų vykdymo stebėsena

D.U.K.

Lyčių lygybės liniuotė