lt
en

Dažniausiai pasitaikančios darbo skelbimų klaidos

2016-08-17

2015 metais Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje atlikti 76 tyrimai dėl diskriminuojančių darbo skelbimų. Šiais metais dėl tokių skelbimų pradėti 54 tyrimai. Didžiojoje diskriminuojančių skelbimų dalyje nurodomi reikalavimai, teikiantys pirmenybę lyties, amžiaus ir išvaizdos atžvilgiu.

Moterys ir vyrai Lietuvoje 2015

2016-08-12

Statistikos departamentas išleido kasmetinį leidinį „Moterys ir vyrai Lietuvoje 2015“, kuriame pateikiama statistinė informacija apie Lietuvos gyventojus pagal lytį. 2016 m. pradžioje moterys sudarė 54 proc. visų nuolatinių gyventojų ir 1 tūkst. vyrų teko 1 172 moterys. Moterys gyvena vidutiniškai 10,5 metų ilgiau nei vyrai. Jos sudaro didesnę dalį gyventojų (60,69 proc.), turinčių aukštąjį išsilavinimą. Džiugi naujiena, kad daugėja vyrų, išėjusių vaiko priežiūros atostogų iki vaikui sukaks 1 mėn. – tokių buvo maždaug trečdalis 2015 metais vaikų susilaukusių tėvų.

Tarnyboje lankėsi pedagogų grupė iš Turkijos

2016-08-02

Rugpjūčio 1 dieną Tarnyboje lankėsi pedagogų grupė iš Turkijos, į Lietuvą atvykusi pagal Vilniaus kolegijos organizuojamą mokymų programą "Improvement of Basic Proficiency Levels in Schools".

Europos Tarybos seminaras apie kovą su rasizmu, ksenofobija, homofobija ir transfobija

2016-07-29

Liepos 24-26 dienomis Tarnybos specialistė Eglė Tilindienė dalyvavo Europos Tarybos organizuotame seminare „Kova su rasizmu, ksenofobija, homofobija ir transfobija“ Barselonoje, Ispanijoje. Nors Lietuvoje apie diskriminaciją rasės, tautybės ir kilmės pagrindais nėra dažnai pranešama ir Tarnyba sulaukia nedidelio skundų skaičiaus, kiti duomenys rodo, kad žmonės susiduria su šios formos diskriminacija, o rasizmo ir ksenofobijos protrūkiai visoje Rytų Europoje dažnėja. Atsižvelgiant į tai, kad nediskriminavimo teisė Europos valstybėse skiriasi, Tarnybos darbuotojams naudinga žinoti, kokie yra Europos Tarybos ir Europos Sąjungos bendri standartai, sprendžiant rasizmo, ksenofobijos, homofobijos ir transfobijos problemas.

Pietų Korėjos delegacijos vizitas Tarnyboje

2016-07-26

Liepos 26 dieną Tarnyboje lankėsi delegacija iš Pietų Korėjos Lyčių lygybės skatinimo ir švietimo instituto, veikiančio prie Korėjos Lyčių lygybės ir šeimos ministerijos (angl. Korean Institute of Gender Equality Promotion and Education).

Daugiau naujienų

Gautas skundas dėl nemokamų skiepų tik mergaitėms

2016-08-04

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamo nemokamo tik mergaičių skiepijimo nuo žmogaus papilomos viruso. Skunde nurodoma, kad ši nemokama paslauga turėtų būti suteikiama ir berniukams, kadangi vyrai susiduria su tokia pačia rizika užsikrėsti ŽPV, kaip ir moterys – jie gali tapti viruso nešiotojais ir skleidėjais, o pats virusas gali padidinti varpos vėžio atsiradimo tikimybę.

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl vyrų paplūdimių nebuvimo Neringos savivaldybėje

2016-07-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl to, kad Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje nėra vyrų paplūdimio. Kontrolierė pradėjo tyrimą dėl galimos diskriminacijos lyties pagrindu vartotojų teisių apsaugos srityje.

Laidos „Moterys prieš vyrus“ rengėjai diskriminavo vyresnio amžiaus asmenis

2016-07-22

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad LNK kanalu rodomos televizijos laidos „Moterys prieš vyrus“ rengėjai diskriminavo vyresnio amžiaus asmenis. Anot kontrolierės, draudimas tokiems žmonėms dalyvauti laidos filmavimuose pažeidžia Lygių galimybių įstatymą, jame paslaugų teikėjai įpareigoti vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokias pačias paslaugas, nepaisant amžiaus. UAB „Fresh production house“ vadovui už lygių galimybių pažeidimą skirtas įspėjimas.

Ar tikrai moterys renkasi automobilį kaip daiktą, atspindintį jos charakterį, o ne pagal technines savybes?

2016-07-08

Kontrolierė atlikusi tyrimą dėl interneto tinklalapyje http://autoasas.lt/ esančios „paieškos moterims“, nustatė, kad šios paieškos kriterijai, nesusiję su automobilių paieška, pažeidžia lygių galimybių įstatymų nuostatas, draudžiančias prekių pardavėjams teikti vartotojams informaciją apie prekes, kurioje išreiškiamas paniekinimas dėl asmens lyties bei formuojamos visuomenės nuostatos, kad viena lytis pranašesnė už kitą.

Asociacijos „Vilniaus moterų namai“ reikalavimas darbuotojams būti nuoseklių feministinių pažiūrų nėra teisėtas

2016-06-03

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl asociacijos „Vilniaus moterų namai“ darbo skelbimų konsultanto ir teisininko pareigoms užimti, kuriuose vienas iš nurodomų reikalavimų pretendentams – nuosekliai feministinės pažiūros. Lygių galimybių kontrolierė atlikusi tyrimą nustatė, kad toks reikalavimas nėra teisėtas ir darbo skelbimus pripažino diskriminaciniais dėl įsitikinimų ar pažiūrų.

Daugiau naujienų

Agneta Lobačevskytė

Lygių galimybių kontrolierė

Vadovo darbotvarkė        CV


D.U.K.

E-skundas

Atmintinė darbdaviams

Misija, vizija, vertybės