lt
en

Europos Sąjungos atsakas į smurtą lyties pagrindu

2017-02-08

Vasario 2-3 dienomis Maltoje Tarnybos specialistė viešiesiems ryšiams Mintautė Jurkutė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Europos Sąjungos atsakas į smurtą lyties pagrindu: sąveikinė perspektyva“ (angl. European Union Responses to Gender-Based Violence: An intersectional perspective). Konferencijos metu Mintautė Jurkutė pristatė Tarnybos anksčiau vykdytą projektą smurto prieš moteris artimoje aplinkoje tema „Sutelkime jėgas ir kurkime visuomenę be smurto“ bei neseniai laimėtą naują Europos Komisijos finansuojamą projektą „Stop smurtui prieš moteris: nuo sąmoningumo didinimo iki nulinės tolerancijos aukų kaltinimui", kurį Tarnyba kartu su partneriais – Lygių galimybių plėtros centru, Žmogaus teisių stebėjimo institutu ir socialinės reklamos agentūra „Nomoshiti iniciatyva“ – pradės vykdyti jau šių metų balandžio mėnesį.

Suomijos Teisingumo ministerijos atstovų vizitas Tarnyboje

2017-02-06

Tarnyboje lankėsi Suomijos Teisingumo ministerijos Demokratijos, kalbos ir pagrindinių teisių departamento atstovų delegacija. Susitikimo metu buvo sutarta stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, įsitraukti į organizuojamas veiklas Lietuvoje ir Baltijos regione, tarpininkauti stiprinant ryšius tarp Lietuvos ir Suomijos Ombudsmenų institucijų ir susijusių ministerijų, keistis turima gerąja praktika.

Moldovoje dirbančios švedų diplomatės vizitas Lietuvoje

2017-01-26

Tarnyboje lankėsi Europos diplomatų programos dalyvė švedė Anja Jahn Grünther, šiuo metu dirbanti Švedijos ambasadoje Moldovoje. Diplomatė domėjosi lygių galimybių situacija ir politika Lietuvoje, dalinosi savo patirtimi apie darbą Moldovoje.

Kviečiame teikti kandidatus „Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams 2016“

2017-01-17

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu kviečia teikti kandidatus „Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams 2016“! Ieškome asmenų, organizacijų, iniciatyvų, veiksmų ar poelgių, kurie 2016 metais prisidėjo prie lygybės ir įvairovės idėjų skatinimo, žmogaus teisių ir pagarbos žmogiškumui puoselėjimo.

Lietuvoje lankėsi Švedijos Vaikų, pagyvenusių žmonių ir lyčių lygybės ministre Åsa Regnér

2017-01-16

Lygių galimybių kontrolierė susitiko su Švedijos Vaikų, pagyvenusių žmonių ir lyčių lygybės ministre Åsa Regnér. Susitikime kalbėta apie lyčių lygybės situaciją Lietuvoje, Tarnybos veiklą ir funkcijas.

Daugiau naujienų

2016 m. Seimo rinkimuose asmenims su negalia nebuvo sudarytos vienodos galimybės balsuoti

2017-01-03

Kontrolierė nustatė, jog 2016 metais vykusiuose visuotiniuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose asmenims su negalia nebuvo sudarytos sąlygos veiksmingai juose dalyvauti, kaip tai numato Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija, kurios nuostatas Lietuva yra įsipareigojusi įgyvendinti.

Lažybų bendrovės reklama žemina moteris

2016-12-28

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad lažybų bendrovės „Top Sport“ reklama žemina moteris ir skyrė įspėjimą. Tyrimo metu dėl reklamos vertinimo kreiptasi į Lietuvos reklamos asociaciją „Reklamos biuras“. Vertinimą taip pat pateikė Mykolo Romerio universiteto Lyčių tyrimų laboratorijos vadovė dr. Eglė Krinickienė.

Žemės ūkio ministerija skirdama paramą diskriminuoja vyresnius asmenis

2016-12-22

Kontrolierė nustatė, kad Žemės ūkio ministerija, įgyvendindama Lietuvos kaimo plėtros programos priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“, diskriminuoja vyresnius asmenis. Tyrimas buvo pradėtas gavus dviejų pareiškėjų skundus dėlto, kad paraiškų paramai gauti vertinimo taisyklėse numatyta vertinimo sistema yra ženkliai palankesnė jaunesniems asmenims ir dėl to visi vyresnio amžiaus pareiškėjai patiria diskriminaciją.

Gautas policijos pareigūnų skundas dėl skirtingų fizinio parengimo reikalavimų vyrams ir moterims

2016-12-08

Tarnyba gavo policijos pareigūnų vyrų skundą dėl pareigūnams vyrams ir pareigūnėms moterims taikomų skirtingų fizinio parengimo reikalavimų.

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnams vyrams sveikatos patikrinimui keliami mažesni reikalavimai nei pareigūnėms moterims

2016-12-01

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad Vidaus reikalų ministerija neužtikrino moterų ir vyrų lygių galimybių, reglamentuodama privalomus sveikatos patikrinimus ministerijoje dirbantiems pareigūnams. Tyrimas buvo pradėtas gavus skundą dėl to, kad Vidaus reikalų ministerijoje ir šiai ministerijai pavaldžiose institucijose visi pareigūnai privalo atlikti privalomą sveikatos patikrą, tačiau vyrams, priešingai nei moterims, lytinių organų patikros atlikti nereikia.

Daugiau naujienų