lt
en

Kauno centro poliklinika atsižvelgė į kontrolierės sprendimą dėl asmenų su negalia diskriminacijos

2016-06-28

Kauno centro poliklinikos administracija, atsižvelgdama į kontrolierės išvadą ir sprendimą, parengė veiksmų planą, kurio pagalba bus sudarytos sąlygos asmenims su judėjimo negalią gauti visas sveikatos priežiūros paslaugas. Administracijos direktorius pranešė, kad įgyvendindami šį planą, poliklinika įsigijo vikšrinį kopiklį laiptais, kurio pagalba galima saugiai transportuoti neįgaliojo vežimėlį bei užtikrinti asmenims su judėjimo negalia galimybę judėti laiptais.

Kontrolierė aplankė paskutinę – 60-ąją Lietuvos savivaldybę

2016-06-27

Lygių galimybių kontrolierė, 2015 metų rudenį pradėjusi Lietuvos savivaldybių lankymo ciklą, šiandien aplankė paskutinę – Vilniaus miesto savivaldybę. Nors darbuotojų skaičiumi savivaldybė yra viena didžiausių Lietuvoje, susitikime dalyvavo tik 12 asmenų.

LGBT teisių renginiai Vilniuje

2016-06-20

Praėjusią savaitę Vilniuje vyko daugybė renginių, skirtų supažindinti su LGBT bendruomenės realijomis ir iššūkiais Lietuvoje ir pasaulyje bei LGBT bendruomenės kultūra. Jos metu organizuoti įvairūs renginiai, žmogaus teisių konferencija, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, susitikimai, vyko filmų peržiūros. Savaitę vainikavo eitynės „Už lygybę“ Vilniaus Gedimino prospektu, kuriose dalyvavo daugiau nei 2000 žmonių iš Lietuvos ir kitų šalių.

Papildytas Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas

2016-06-20

Seimas priėmė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo pataisas. Į įstatymą grąžinta iki 2014 m. galiojusi nuostata, draudžianti ne tik seksualinį priekabiavimą, bet ir priekabiavimą dėl asmens lyties darbo vietoje.

Lygių galimybių kontrolierė: lygios teisės LGBT asmenims – mūsų įstatymų ginama vertybė

2016-06-15

Prieš metus Lygių galimybių kontroliere paskirta Agneta Lobačevskytė - bene pirmoji valstybinės institucijos vadovė, kuri tvirtai ir nedviprasmiškai palaiko LGBT eitynes „Už lygybę“. Ji pabrėžia, kad tokia pozicija neturėtų būti laikoma sensacinga, lygybę skatinančios iniciatyvos tik gina įstatymuose įtvirtintas vertybes. Kontrolierė taip pat atkreipia dėmesį, kad ne eitynės, o neapykantos kalba, užliejusi internetą po įvykių Orlande, turėtų labiausiai neraminti mūsų visuomenę.

Daugiau naujienų

Asociacijos „Vilniaus moterų namai“ reikalavimas darbuotojams būti nuoseklių feministinių pažiūrų nėra teisėtas

2016-06-03

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl asociacijos „Vilniaus moterų namai“ darbo skelbimų konsultanto ir teisininko pareigoms užimti, kuriuose vienas iš nurodomų reikalavimų pretendentams – nuosekliai feministinės pažiūros. Lygių galimybių kontrolierė atlikusi tyrimą nustatė, kad toks reikalavimas nėra teisėtas ir darbo skelbimus pripažino diskriminaciniais dėl įsitikinimų ar pažiūrų.

„Lietuvos draudimo“ reklama gilina neigiamą stereotipą apie vairuojančias moteris

2016-06-01

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė atlikusi tyrimą konstatavo, kad „Lietuvos draudimo“ paslaugų reklamos serialas „Tautiniai pavasarinio vairavimo ypatumai“ pažeidžia Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, o jame formuojamos nuostatos, kad moterys mažiau pranašesnės vairuotojos nei vyrai, nes jame sumenkinami moterų pažintiniai gebėjimai, nuovokus mąstymas, vartotojui demonstruojamas lėkštas ir primityvus ekipažo dalyvių žodynas, kuris nėra būdingas protingam, savo vertę žinančiam ir orumą gerbiančiam žmogui. Pasak kontrolierės, reklaminiai filmukai įtvirtina tradiciškai moterims priskiriamą „blogos vairuotojos“ charakteristiką, todėl kontrolierė siūlo nutraukti serialo „Tautiniai pavasarinio vairavimo ypatumai“ sklaidą.

Ar vyresni nei 45 metų asmenys yra netinkami būti televizijos laidos dekoracijos dalimi?

2016-05-12

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė pradėjo tyrimą savo iniciatyva dėl UAB „Fresh production house“ kuriamos televizijos laidos „Moterys prieš vyrus“, rodomos LNK kanalu, organizatorių galimos diskriminacijos dėl amžiaus, neleidžiant dalyvauti šios laidos filmavime asmenims virš 45 metų amžiaus. Toks draudimas galimai pažeidžia Lygių galimybių įstatymą, kuriame nurodyta, kad įgyvendindamas lygias galimybes prekių pardavėjas, gamintojas ar paslaugų teikėjas privalo vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokius pačius gaminius, prekes ir paslaugas, nepaisant amžiaus.

Lygių galimybių įstatymai neturi humoro jausmo

2016-05-03

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (toliau – Tarnyba) pradėjo tyrimą dėl Arūno Valinsko galimai diskriminuojančio lyties pagrindu darbo skelbimo, paviešinto DELFI interneto svetainėje. Darbo skelbime teigiama, kad ieškoma moteris, turinti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, galinti pradėti darbą ne vėliau kaip gegužės 10 dieną. Darbo skelbime su humoru pateikti ir kiti reikalavimai pretendentėms, tokie kaip „žavesys, grožis ir kerinti šypsena“, „ilgos kojos, kad lengviau pasiektų gazo pedalą“, „geras humoro jausmas“.

Pradėtas tyrimas dėl Panevėžio darbo biržos pastato nepritaikymo asmenims su judėjimo negalia

2016-05-02

2016 m. gegužės 2 d. interneto tinklalapyje tv.lrytas.lt buvo išplatintas video reportažas pavadinimu „Pasityčiojimas iš neįgaliųjų: nori darbo, užlipk į trečią aukštą“. Reportaže informuojama, jog Panevėžio teritorinės darbo biržos pastatas yra nepritaikytas judėjimo negalią turintiems asmenims. Dėl šios priežasties žmonėms su negalia galimai nėra prieinamos šioje įstaigoje teikiamos viešosios paslaugos.

Daugiau naujienų

Agneta Lobačevskytė

Lygių galimybių kontrolierė

Vadovo darbotvarkė        CV


D.U.K.

E-skundai

Atmintinė darbdaviams

Misija, vizija, vertybės