lt
en

Mindaugas Kluonis: Seimas LGBT bendruomenei šiemet neatnešė nieko gero

2017-12-15

Gruodžio 14 d. Tolerantiško jaunimo asociacija ir Tarnybos Lygių galimybių integravimo skyriaus patarėjas, politologas Mindaugas Kluonis pristatė antrąjį Lietuvos politinių partijų nuostatų LGBT žmonių atžvilgiu indeksą. Kaip ir pernai, šiai socialiniai grupei palankiausiais išliko Liberalų sąjūdžio atstovai.

Tarnyba diskutuos, kaip dirbti efektyviau

2017-12-14

Gruodžio 20 d. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia į konferenciją „Veiksminga apsauga nuo diskriminacijos: ką darome gerai ir kaip galėtume būti efektyvesni?“. Renginyje bus aptariamos tarptautinės ir nacionalinės praktikos, kaip gerinti lygybės institucijų veiklą.

Erdvių nepritaikymas žeidžia žmonių su negalia orumą

2017-12-14

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba lapkričio pabaigoje nustatė, kad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) diskriminavo žmones su judėjimo negalia. Institucijos pastatas nėra pritaikytas, tad pareiškėjas negalėjo gauti įstatymu jam garantuotų paslaugų.

Paslaugos: reikalavimas pateikti tik lietuviškus dokumentus pažeidžia lygybės principus

2017-12-12

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad siuntų perveržimo bendrovė „DPD Lietuva“ pažeidė Europos Sąjungos pilietės lygias galimybes gauti vienodas paslaugas. Dėl vidaus taisyklėse įtvirtintos nuostatos ilgus metus Lietuvoje gyvenanti estė negalėjo pasirašyti per įmonės kurjerį jai atsiųstos sutarties.

Lygių galimybių kontrolierė įvertino metus: 5 ryškiausi momentai

2017-12-11

Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga lygių galimybių kontrolierė atkreipė dėmesį į esminius lygių galimybių srities 2017 metų įvykius. „Kartu su Tarnyba nusprendėme išskirti penkis ryškiausius momentus, kurie visuomenei leistų lengviau įvertinti, kaip Lietuvai sekėsi šiais metais“, – teigia kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Daugiau naujienų

Pusė Lietuvos gyventojų tiki, kad moterys pačios kaltos dėl smurto prieš jas

2017-11-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu atlikta Lietuvos apklausa parodė, kad pusė Lietuvos gyventojų yra linkę manyti, jog moterys, prieš kurias smurtaujama, yra pačios dėl to kaltos.

Fotografijų parodoje – naujas žvilgsnis į Lietuvos visuomenę

2017-11-23

Jau kitais metais po šalies savivaldybes keliaus nuotraukų paroda „Įvairovės veidai“, atspindinti skirtingas Lietuvos gyventojų patirtis. Ekspozicijoje susipins mėgėjų ir profesionalių fotografų užfiksuota įvairių žmonių kasdienybė arba išskirtinės jos akimirkos. Norintys prisidėti, savo darbus dar gali atsiųsti iki gruodžio 1 d.

Negalia – ne profesija, tad akluosius mokyti gali ir matantis žmogus

2017-11-15

Tarnyba nustatė, kad akluosius ir silpnaregius profesinių įgūdžių mokyti gali ir regėjimo negalios neturintys žmonės. Centras ieškojo mokytojo, kuris neregiams padėtų perprasti Brailio raštą bei ekrano skaitymo ir didinimo programas, akliesiems ir silpnaregiams padedančias naudotis informacinėmis technologijomis. Profesijos mokytojo pareiginiuose nuostatuose parašyta, jog šias pareigas gali užimti tik regėjimo negalią turintis asmuo, įgijęs aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą, išklausęs pedagoginių ir psichologinių žinių kursą arba baigęs Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą.

Televizijoje kontrolierius įžvelgė patyčių dėl negalios tendenciją

2017-11-10

Lietuvoje televizijos eteryje šią savaitę nuskambėjo keletas istorijų, rodančių, kad nepagarba žmonių su negalia bendruomenei vis dar naudojama kaip efektyvi reitingų didinimo priemonė. Dėl pramoginių laidų „X faktorius“ ir „Editos šou“ į Tarnybą kreipėsi keli asmenys. Seimo kontrolierius Raimondas Šukys, laikinai pavaduojantis lygių galimybių kontrolierę, atsakingos institucijos prašė ištirti, ar toks televizijos elgesys neprieštarauja visuomenės informavimo etikos normoms.

Diskriminacija dėl ŽIV – asmeniui neleista apsigyventi globos namuose

2017-10-17

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad šiuo metu galiojantys teisės aktai, reglamentuojantys priėmimo į socialinės globos įstaigas sąlygas ir tvarką, diskriminuoja asmenis, infekuotus ŽIV arba sergančius AIDS.

Daugiau naujienų