lt
en

Lytiškumo ugdymas: neatnaujinta medžiaga kursto diskriminuoti LGBT* bendruomenę

2017-10-20

Seimo kontrolierius Raimondas Šukys, laikinai pavaduojantis lygių galimybių kontrolierę, priėmė išvadą, kad sena lytiškumo ugdymo programos metodinė priemonė skatina diskriminuoti LGBT* bendruomenės asmenis. Rengėjams jis rekomendavo pakeisti jos turinį taip, jog moksleiviams nebūtų nepagrįstai formuojamas diskriminacinis požiūris į kitokią lytinę orientaciją.

Tarnyba skelbia fotografijų konkursą „Įvairovės veidai“

2017-10-18

Žmonių įvairovė akivaizdi: jie skiriasi rase, tautybe, etnine priklausomybe, religija, socialine padėtimi, kilme, kalba, amžiumi, lytimi, lytine orientacija, ne/galia, tikėjimu, įsitikinimais. Žmonių lygybė yra neatskiriama nuo įvairovės suvokimo ir jos priėmimo, tačiau mūsų išankstinės nuostatos dažnai apriboja galimybę matyti pasaulį atviromis akimis, paslepia unikalius žmonių paveikslus ir patirtis po normatyvumo šešėliu.

Diskriminacija dėl ŽIV – asmeniui neleista apsigyventi globos namuose

2017-10-17

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad šiuo metu galiojantys teisės aktai, reglamentuojantys priėmimo į socialinės globos įstaigas sąlygas ir tvarką, diskriminuoja asmenis, infekuotus ŽIV arba sergančius AIDS.

Skelbiamas Lyčių lygybės indeksas. Lietuvoje situacija gerėja lėtai

2017-10-11

Šiandien, Tarptautinę mergaitės dieną, Europos lyčių lygybės institutas (EIGE) skelbia 2017 m. Lyčių lygybės indeksą. Lietuva pakilo per dvi pozicijas, tačiau vis tiek išlieka ES sąrašo gale.

LGBT* teisių aktyvistas: institucijos turi ateiti pas bendruomenes

2017-10-11

Spalio 11 d. minima Tarptautinė atsiskleidimo diena. Ir nors pasaulyje ji švenčiama beveik tris dešimtmečius, Lietuvoje daug žmonių apie savo tapatybę bijo prabilti viešai. Tą rodo ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos gaunamų skundų statistika – dėl savo teisių pažeidimų LGBT* bendruomenė kreipiasi ypač retai. Pasak Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL žmogaus teisių politikos koordinatoriaus Tomo Vytauto Raskevičiaus, tokį rezultatą lemia kelios pagrindinės priežastys.

Daugiau naujienų

Diskriminacija dėl ŽIV – asmeniui neleista apsigyventi globos namuose

2017-10-17

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad šiuo metu galiojantys teisės aktai, reglamentuojantys priėmimo į socialinės globos įstaigas sąlygas ir tvarką, diskriminuoja asmenis, infekuotus ŽIV arba sergančius AIDS.

Kontrolierius tirs, ar pareigūnai vyrai gali patruliuoti po vieną

2017-09-21

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo pareigūno skundą, kuriame nurodoma, kad vyrams ir moterims sudaromos skirtingos sąlygos patruliuoti policijos ekipažuose.

Vidaus reikalų ministerijoje nuo šiol bus tikrinama ir pareigūnų vyrų lytinė sveikata

2017-09-08

Nuo rugsėjo Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose pasitikrinti lytinę sveikatą privalės ir dirbantys pareigūnai vyrai. Tokį sprendimą institucijoje lėmė Lygių galimybių kontrolierės išvada, jog ministerijoje privalomo sveikatos patikrinimo reglamentas diskriminavo vyrus – iki tol ginekologinė apžiūra buvo būtina tik pareigūnėms moterims.

Ministerijose ištirta lyčių nelygybė: moterų daugiau, tačiau vyrams sąlygos geresnės

2017-09-06

Palyginti su apklaustais vyrais, ministerijose dirbančių moterų karjeros galimybės yra blogesnės, jos jaučiasi vertinamos prasčiau, gauna vidutiniškai mažesnius atlyginimus, daugiau jų susiduria su priekabiavimu. Tai paaiškėjo atlikus pilotinį „Lyčių lygybės liniuotės“ tyrimą, kurio metu buvo apklausta 820 darbuotojų iš dešimties ministerijų.

Nesant efektyvių priemonių moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis didėja 6 metus iš eilės

2017-07-12

Iš Statistikos departamento pateiktų 2016 m. moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkio duomenų matyti, kad nuo 2011 m. atotrūkis tik didėja. 2016 m. atotrūkis sudarė 13,4 proc. ir, palyginti su 2015 m., padidėjo 0,4 procentinio punkto, tačiau efektyvių priemonių jam mažinti nepateikiama.

Daugiau naujienų