lt
en

#MeToo Lietuvoje – skiepų injekcija visuomenei

2018-03-16

Kovo 22 d. vyksiančiuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose ypač daug dėmesio bus skiriama moterims, prabilusioms apie patirtą seksualinį priekabiavimą. Ir tai – joks atsitiktinumas, kadangi vis dažniau viešumoje pasigirstantys liudijimai skatina dar garsiau kalbėti apie įsisenėjusią situaciją – ne tik aptarti jau įvykusius atvejus, bet ir brėžti aiškias ribas, imtis konkrečių priemonių, kaip pastatyti priekabiautojus į vietą.

Tautos Lietuvoje: įvertinkite labiausiai dialogą skatinančią iniciatyvą

2018-03-14

Nors viešumoje kartais mėgstama pagąsdinti migrantų ir kitataučių baubais, Lietuva nei dabar yra, nei kada anksčiau buvo monolitinė valstybė. Visais laikais šalies teritorijoje gyveno nemažai skirtingos kilmės žmonių, tad ir Tautų dialogo kategorija Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose nėra atsitiktinė. Visi šių metų nominantai puoselėja šimtmečius kartu gyvuojančių tautų tarpusavio supratimą.

2017 metai – translyčių asmenų teisių judėjimo proveržis Lietuvoje

2018-03-12

Kovo 22 d. vyksiančių Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų metu bus įteiktas Vaivorykštės apdovanojimas už nuopelnus LGBT* žmogaus teisių atstovavimo srityje. Kasmet juo įvertinamos pastangos mažinti homofobijos, bifobijos ir transfobijos daromą žalą bei skatinti LGBT* asmenų atvirumą ir didesnę integraciją į visuomenę.

Nepatogūs žmonės ir tai, kodėl reikėtų už juos balsuoti

2018-03-09

Klausantis, abejojantis, drąsus, kovojantis, atsakingas, iniciatyvus, teisingas, neabejingas ir pasiaukojantis idealistas – maždaug taip atviros visuomenės pilietį įsivaizduoja Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų nominantai, Lietuvoje ryžtingai puoselėjantys demokratines vertybes.

Matoma, bet nelegali. Kas?

2018-03-07

Metų nuopelnai žmogaus teisių srityje bus įvertinti tik kovo 22 d., bet jau dabar aišku, kad Vaivorykštės apdovanojimas atiteks žmogui ar kolektyvui, prisidėjusiems prie translyčių asmenų lygiateisiškumo. Situaciją galima vadinti istorine, kadangi pirmą kartą Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose visi šios kategorijos nominantai įvertinti už drąsų kalbėjimą translytiškumo tema. Pasak aktyvistės, portalo „Manoteises.lt“ redaktorės Jūratės Juškaitės, proveržis įvyko dėl to, jog ši bendruomenė pati nebėra abstrakcija – pagaliau ji tapo visuomenėje matomais žmonėmis.

Daugiau naujienų

Kampanija „Kaina neturi lyties“ keis grožio paslaugų kainas

2018-03-08

Minėdama Tarptautinę moterų solidarumo dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradeda naują socialinę kampaniją „Kaina neturi lyties“. Ja bus siekiama atkreipti dėmesį, kad už tas pačias grožio ir laisvalaikio paslaugas moterys ir vyrai vis dar moka skirtingai, nors įstatymai numato, kad lytis negali būti kriterijus, lemiantis paslaugų ir prekių kainą.

Visuomenė jau renka įsimintiniausias metų žmogaus teisių iniciatyvas

2018-03-01

Nuo kovo 1 d. prasideda balsavimas, kurio metu Lietuvos gyventojai išrinks iniciatyvas, labiausiai nusipelniusias gauti Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus.

Diskusijoje ekspertai svarstys, ar lygybė Lietuvoje gali būti madinga

2018-02-19

Vasario 21 d. sostinėje vyks diskusija „Kada (kaip) lygybė Lietuvoje taps madinga?“. Jos metu žmogaus teisių, komunikacijos bei reklamos specialistai svarstys, ką daryti, kad parama lygiateisiškumo principams taptų gero politinio ir kultūrinio tono ženklu.

Nacionalinė biblioteka diskriminuoja studentus

2018-02-15

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka diskriminavo asmenis dėl jų amžiaus, neišduodama knygų suaugusiems asmenims. Atlikusi tyrimą, tokį sprendimą priėmė lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Ji nustatė, kad bibliotekos vartotojų aptarnavimo taisyklių nuostatomis, vaikams ir suaugusiems numatant skirtingas naudojimosi bibliotekos ištekliais sąlygas, pažeidžiamas Lygių galimybių įstatymas.

Kontrolierė: ministerija turėtų užtikrinti efektyvią galimybę vaistus įsigyti dalimis

2018-01-24

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad taisyklėmis, reglamentuojančiomis vaistų įsigijimo tvarką, diskriminuojami mažesnes pajamas gaunantys žmonės. Nuostatos, pagal kurias preparatus dalimis galima įsigyti tik gydytojui iš anksto taip nurodžius recepte, pažeidžia Lygių galimybių įstatymą.

Daugiau naujienų