lt
en

Siūlote darbą vasarai? Nepamirškite laikytis įstatymų

2018-07-19

Ne paslaptis, kad vasarą turistų itin lankomuose miestuose išauga ir darbuotojų paklausa. Tiek interneto svetainėse, tiek feisbuko grupėse plinta skelbimai, siūlantys darbą barmenėms, indų plovėjoms, kambarinėms ar pardavėjoms. Ne, nesuklydote – ieškoma būtent moterų.

Nauja tvarka apsaugos darbuotojus nuo priekabiavimo

2018-07-10

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba priėmė vidines taisykles, įvardijančias konkrečias darbuotojų apsaugos nuo (seksualinio) priekabiavimo ar persekiojimo priemones. Šis dokumentas taip pat bus naudojamas ir kaip pavyzdys institucijoms bei įmonėms, norinčioms užtikrinti savo darbuotojų orumą ir lygiateisiškumą.

Ko iš lietuviškos patirties mokosi Ukraina?

2018-07-05

Liepos pradžioje Lietuvoje lankosi Ukrainos nacionalinės žmogaus teisių institucijos delegacija. Viešnagės metu ukrainiečiai susipažįsta su šalies teisine sistema ir įstaigomis, atsakingomis už gyventojų apsaugą. Šiandien Tarnybos Teisės skyriaus vyresnioji patarėja Laima Vengalė-Dits, dalyvavusi ne vienoje misijoje šioje Rytų Europos valstybėje, jiems ves mokymus, kaip praktiškai įtvirtinti lygių galimybių principus.

Kauno Žalgirio arenoje galimai diskriminuojami neįgalieji

2018-06-28

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl galimai netinkamo Žalgirio arenos pritaikymo asmenims su judėjimo negalia. Informaciją pateikęs asmuo teigė, kad po neseniai atliktos arenos rekonstrukcijos neįgaliesiems skirtų vietų buvo sumažinta, o vietoj jų įrengta VIP „Ramirent Premium klubo“ narių zona.

Automobilių plovyklos akcija diskriminavo vyrus

2018-06-25

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad automobilių plovykla „Ainava“ nepagrįstai taikė nuolaidas moterims ir tokiu būdu diskriminavo vyrus.

Daugiau naujienų

Kauno Žalgirio arenoje galimai diskriminuojami neįgalieji

2018-06-28

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl galimai netinkamo Žalgirio arenos pritaikymo asmenims su judėjimo negalia. Tyrimas buvo pradėtas gavus informaciją apie tai, kad Žalgirio arenoje, organizuojant renginius ir sporto varžybas, nėra atsižvelgiama į asmenų su judėjimo negalia poreikius.

Automobilių plovyklos akcija diskriminavo vyrus

2018-06-25

Kontrolierė nustatė, kad automobilių plovykla „Ainava“ nepagrįstai taikė nuolaidas moterims ir tokiu būdu diskriminavo vyrus.

Teisininkas primena: vasaros pramogos turi būti prieinamos visiems

2018-06-18

Prasidėjus šiltajam sezonui, keičiasi ir žmonių laisvalaikis: jie atostogauja, važiuoja į paplūdimius, dažniau pramogauja, lankosi lauko kavinėse. Tačiau, atsipalaidavus ir besiilsint, būtina nepamiršti ir to, kad lygybę užtikrinantys įstatymai vasarą nenustoja galioti. Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Teisės skyriaus vedėjo Vyčio Muliuolio, tereikia visai nedaug, jog verslininkai, užtikrinę tinkamas paslaugų teikimo sąlygas, uždirbtų daugiau.

Negalia kine – kokį vaizdą mato Lietuvos žiūrovai?

2018-05-24

Gegužės 29 d. Menų spaustuvėje vyks atvira diskusija „Lietuvos ekranai: negalia tarp dokumentinio ir vaidybinio kino“. Jos metu kino industrijos atstovai svarstys, kokią vietą šalyje rodomuose ir kuriamuose filmuose užima negalios tema.

Pažadas kretingiškiams su negalia – savivaldos patalpos bus pritaikytos ir jiems

2018-05-22

Kontrolierė nustatė, kad Kretingos rajono savivaldybė diskriminavo žmones su judėjimo negalia nesudarydama jiems sąlygų patekti į pastatą, kuriame teikiamos socialinės paslaugos.

Daugiau naujienų

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

E-skundas

Klauskite

Sprendimų vykdymo stebėsena

D.U.K.

Lyčių lygybės liniuotė