lt
en
Naujienos

Valdovų rūmuose bus pagerbtos plačiausiai nuskambėjusios žmogaus teisių iniciatyvos

2017-03-27

Jau šį trečiadienį ketvirtuosiuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose bus pagerbti 2016-aisiais lygybės ir įvairovės srityje pasižymėję asmenys, organizacijos, jų idėjos, projektai, iniciatyvos ir poelgiai. Iš jų plačiausiai visuomenėje nuskambėjusiems bus skirtas specialus „Metų proveržio“ apdovanojimas. Kaip pretendentai į šį apdovanojimą vertina savo pasiekimus ir kokius tikslus kelia šiandien?

Visuomenė vis dar tiki, kad vyrai su savo sunkumais gali susitvarkyti patys

2017-03-24

Į Lietuvoje veikiančius krizių centrus pagalbos moterys kreipiasi beveik dešimt kartų dažniau nei vyrai. Pernai Kaune esantis Vyrų krizių centras suteikė pagalbą 126 vyrams, tuo metu į Kauno apskrities moterų krizių centrą kreipėsi apie 1200 žmonių, iš jų – 95 proc. moterų ir 5 proc. vyrų. Ar šis santykis susijęs su tuo, kad keblioje situacijoje atsidūrusiems vyrams sunkiau prašyti pagalbos, ar jiems jos mažiau teikiama? Visuomenėje, kurioje dažnai lyčių tvarka suvokiama kaip neišvengiama, rasti vieningą atsakymą sudėtinga.

Sociologė M. Frėjutė-Rakauskienė: nustokime matyti Pietryčių Lietuvą kaip atskirą Lietuvos dalį

2017-03-22

Monografiją apie Šalčininkų, Eišiškių ir Švenčionių gyventojų etninį tapatumą ir jį formuojančius veiksnius parašę Lietuvos socialinių tyrimo centro mokslininkai teigia, kad, nors žiniasklaidoje Pietryčių Lietuva vaizduojama kaip „kitokia“ ir grėsminga, patys gyventojai savo išskirtinumą suvokia kaip teigiamą dalyką. „Iš tikrųjų žmonės didžiuojasi tuo, kad jų regionui būdinga daugiaetninė kompozicija, kad jame yra daug religinių bendruomenių, skirtingų istorinių ir kultūrinių paminklų. Vietiniai pabrėžia, kad daugumos regiono gyventojų gebėjimas kalbėti visomis pagrindinėmis regiono kalbomis yra privalumas, o ne trūkumas. Man atrodo, kad laikas ir visuomenei į šį regioną pasižiūrėti kitoje šviesoje, atrasti jį iš naujo“, – sako Pietryčių Lietuvos gyventojų etninio tapatumo tyrinėjimams vadovavusi sociologė Monika Frėjutė-Rakauskienė.

Kiek žiniasklaida pajėgi keisti mūsų visuomenę?

2017-03-22

„Savo darbe susiduriu su negatyviu požiūriu į žurnalisto profesiją – daugybei žmonių sunku pasitikėti fotografu, siejamu su žiniasklaida. Vis dar vyrauja požiūris, kad žiniasklaida yra „nupirkta“ ar politiškai paveikiama. Taip pat Lietuvoje nelengva kalbėti apie politines, geopolitines ir žmogaus teisių temas. Jei žurnalistas etiškai rašo apie LGBT ar pabėgėlius, atvykstančius į Europą, iš visuomenės sulaukia daug kritikos. Tačiau visuomet padrąsina tai, kad šalia kritikos jaučiu ir didelį palaikymą“, – prisipažįsta fotožurnalistas Artūras Morozovas, pernai tapęs Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų „Žiniasklaidos balso“ laureatu.

Išrinkime Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanjimų 2016 nugalėtojus!

2017-03-22

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu ir Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje rengia Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus, kurių metu bus apdovanoti lygybės ir įvairovės srityje pasižymėję asmenys, organizacijos, jų idėjos ar projektai, iniciatyvos, poelgiai, veiksmai. Kviečiame balsuoti už tuos, kurie labviausiai prisidėjo prie žmogaus teisių pažangos Lietuvoje!