lt
en
Naujienos

Ukrainos vicepremjerė: lyčių lygybė yra mūsų Vyriausybės prioritetas

2018-04-19

Balandžio 19 d. lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė susitiko su Ukrainos vicepremjere Ivanna Klympush-Tsintsadze. Priimdama delegaciją, A. Skardžiuvienė pristatė Tarnybos veiklą, susipažino su situacija Ukrainoje. Pasak vicepremjerės, jos šalyje pagaliau įvyko lūžis ir lyčių lygybė, pirmą kartą moderniosios Ukrainos istorijoje, tapo valstybiniu prioritetu.

Lyčiai jautri politika: kodėl teisinis neutralumas dar nereiškia lygybės?

2018-04-17

Viešojoje erdvėje vos prabilus apie lyčių lygybę, priešiškai nusiteikusi auditorijos dalis pradeda bumbėti, triukšmingai muistytis, o dažnai ir atvirai priekaištauti teigdama, kad moterys ir vyrai niekada nebus vienodi. Taip, nebus. Ir tai yra svarbi lyčių lygybės politikos dalis: vienodos galimybės, sudarytos atsižvelgiant į žmonių skirtumus. Ir nors kai kam tokia koncepcija vis dar atrodo nauja, lyties aspekto integravimo strategija pasaulyje vadovaujamasi daugiau nei du dešimtmečius.

Pietų Korėjos atstovams pristatėme žmogaus teisių apsaugą Lietuvoje

2018-04-12

Šiandien Tarnyboje lankėsi Pietų Korėjos Šiaurės Džolos provincijos (Jeollabuk-do) savivaldybės tarnautojų delegacija. Jie domėjosi institucijos veikla bei statusu, skundų tyrimų statistika, diskriminacijos prevencija šalyje.

Priėmimas į globos namus dabar bus palankus ir ŽIV užsikrėtusiems žmonėms

2018-04-04

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis patikslino priėmimo į socialinės globos įstaigas taisykles. Jis pašalino spragą, dėl kurios kai kurie globos namai atsisakydavo priimti ŽIV infekuotus ar AIDS sergančius asmenis. Šį pakeitimą lėmė lygių galimybių kontrolierę pavadavusio pareigūno sprendimas dėl diskriminacijos vienoje globos institucijoje.

Margarita Jankauskaitė: būsimą fizinį smurtą išduoda svarbūs signalai

2018-03-28

Ką reiškia, kai vyras savo partnerei draudžia kirptis plaukus? Dalyvauti vakarėliuose, matytis su giminėmis arba dirbti? Ką reiškia, kai moterys nuo savo vyrų slepia naujus pirkinius? Apie tai, nuo ko prasideda smurtas prieš moteris, kalba Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė.