lt
en
Naujienos

Kampanija „Palaikyk“ parodė moterų kaltinimo mastą

2018-10-23

Kampanija „Palaikyk“ atkreipė visuomenės dėmesį į ligi tol Lietuvoje mažai pažintą reiškinį – smurtą patyrusių moterų kaltinimą. Reakcija į kampaniją taip pat parodė, koks didelis darbas laukia tiek visuomenės, tiek institucijų, kad moterys jaustųsi saugios.

Socialinė darbuotoja: išeitis nuo smurto yra visada

2018-10-17

„Šito aš negaliu, čia mano vyras viską daro, sakė, kad aš nemoku, nežinau, turiu jo atsiklausti, o jeigu supyks, ką tada darysiu?“, – tai tipinės frazės, iš kurių galima atpažinti galimą smurtą prieš moterį šeimoje. Šiuos žodžius dar sustiprina moters nuleistos akys, susigūžimas ir didelis nepasitikėjimas savimi. Taip sako socialiniai darbuotojai Kauno rajono Krizių centre, kuriame gyvena moterys ir vaikai, pabėgę nuo smurto šeimoje.

Apdovanojome labiausiai lyčių lygybės srityje pasižymėjusią savivaldybę

2018-10-15

Minint Vietos savivaldos dieną Vilkaviškio rajono savivaldybei įteiktas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas „Už lyčių lygybės skatinimą“. Apdovanojimas skirtas už lyderystę užtikrinant lygias moterų ir vyrų galimybes savivaldos lygmeniu.

Smurtas prieš moteris žiniasklaidoje: tarp šaipymosi ir romantizavimo

2018-10-11

Smurtas artimoje aplinkoje žiniasklaidos dėmesio susilaukia dažnai, tačiau naujienų portaluose pasirodančiuose tekstuose galima rasti smurto romantizavimo ar net šaipymosi iš aukų, pastebi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Aptarėme opiausias žmonių su negalia problemas

2018-10-10

Spalio 9 d. lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė ir Tarnybos teisininkai domėjosi aktualiausiomis problemomis, su kuriomis susiduria žmonių su negalia bendruomenė. Susitikę su Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovėmis, jie ne tik aptarė Seime užregistruotą Lygių galimybių įstatymo pakeitimo projektą, bet ir pasidalijo naujausia informacija apie pokyčius socialinės bei sveikatos apsaugos, švietimo srityse.

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

E-skundas

Klauskite

Sprendimų vykdymo stebėsena

D.U.K.

Lyčių lygybės liniuotė