lt
en
Naujienos

Paaiškėjo, ką apie lyčių lygybę mano savivaldybės

2018-05-24

„Man savivaldybėje jokių karjeros galimybių nėra, nes aš esu moteris“, – taip lyčių nelygybės barjerus apibūdino vienos savivaldybės švietimo skyriaus darbuotoja. Tačiau dešimtyje regionų atliktas tyrimas atskleidė, kad jų vadovai ir darbuotojai nepastebi moterų ir vyrų nelygybės nei savo įstaigoje, nei savo rajone.

Negalia kine – kokį vaizdą mato Lietuvos žiūrovai?

2018-05-24

Gegužės 29 d. Menų spaustuvėje vyks atvira diskusija „Lietuvos ekranai: negalia tarp dokumentinio ir vaidybinio kino“. Jos metu kino industrijos atstovai svarstys, kokią vietą šalyje rodomuose ir kuriamuose filmuose užima negalios tema.

Vyrų smurtas prieš moteris – ko turėtų vengti žurnalistai?

2018-05-21

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su partneriais parengė atmintinę žurnalistams, kaip tinkamai pranešti apie vyrų smurto prieš moteris atvejus. Žiniasklaidoje pastebėję neetišką informaciją, aukų kaltinimą arba smurtautojo teisinimą specialistai autoriams ar redakcijoms paštu išsiųs klaidų paaiškinimus ir rekomendacijas, kaip reikėtų jų išvengti.

Valstybinė ligonių kasa gerina klausos aparatų įsigijimo sąlygas

2018-05-18

Valstybinė ligonių kasa, atsižvelgusi į lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės rekomendaciją, pakeitė klausos aparatų kompensavimo tvarką – sumą biudžete, skirtą šios priemonės kainos kompensacijai, padidino 60 procentų.

Aukštosios mokyklos nėra pasirengusios reaguoti į seksualinio priekabiavimo atvejus

2018-05-17

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atliko aukštųjų mokyklų apklausą siekdama išsiaiškinti, kaip jos yra pasirengusios spręsti (seksualinio) priekabiavimo ir diskriminacijos dėl lyties problemas. Universitetų ir kolegijų atsakymai atskleidė, kad lygių galimybių klausimai suprantami ganėtinai siaurai ir jiems neskiriamas reikalingas dėmesys. Nors bendrosios tendencijos nedžiugina, kaip pažangiausi išsiskyrė Vilniaus universitetas, Šiaulių universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, Lietuvos sporto universitetas ir Šiaulių valstybinė kolegija.