lt
en

Tarptautinės studijų programos studentų vizitas Tarnyboje

2016-09-27

Tarnyboje lankėsi Mykolo Romerio universiteto tarptautinės Lyginamosios socialinės politikos ir gerovės magistrantūros studijų programos studentai iš Suomijos, Kanados, Meksikos, Gruzijos, Azerbaidžano, Argentinos, Austrijos, Vokietijos, Graikijos ir Lietuvos.

Priėmimo tvarka į magistrantūros studijas VDU yra diskriminuojanti

2016-09-27

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba šių metų liepos mėnesį gavo studentės skundą, kuriame teigiama, kad ji patyrė diskriminaciją dėl nėštumo stojančiųjų į Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos magistrantūros studijas motyvacinio pokalbio metu. Tyrimo metu paaiškėjo, kad studentų priėmimo tvarka į magistrantūros studijas universitete yra netiesiogiai diskriminuojanti moteris, kadangi privalomojo motyvacinio pokalbio metu užduodami klausimai „turimos galimybės studijuoti magistrantūroje“ ir „aplinkybės, galinčios paveikti nuoseklų studijų ir praktinio darbo procesą“ yra mažiau palankūs stojančioms moterims nei vyrams.

#užkompetenciją: mokymai įdarbinimo įmonės „Biuro“ darbuotojoms

2016-09-26

Tarnybos atstovės įdarbinimo įmonės „Biuro“ darbuotojoms vedė mokymus apie diskriminuojančius darbo skelbimus. Šie mokymai buvo sąmoningumo didinimo kampanijos „Už kompetenciją“ dalis, siekiant spręsti diskriminuojančių darbo skelbimų problemą.

Kontrolierė Energetikos ministerijos darbuotojams vedė seminarą lygių galimybių tema

2016-09-22

Seminaro metu kontrolierė pristatė valstybės institucijų pareigą įgyvendinti lygias galimybes bei supažindino su naujausiais Tarnybos atliktais tyrimais dėl diskriminacijos valstybės ir savivaldybių institucijų veikloje.

JAV ambasados patarėjo žmogaus teisių klausimais vizitas Tarnyboje

2016-09-21

Tarnyboje lankėsi naujai paskirtas JAV ambasados patarėjas žmogaus teisių klausimais Ted Janis. Pareigūnas norėjo prisistatyti bei susipažinti su kontroliere, lygių galimybių padėtimi Lietuvoje, Tarnybos kompetencija ir darbu tiriant diskriminacijos bylas bei proaktyvia veikla lygių galimybių skatinimo srityje.

Daugiau naujienų

Pradėtas tyrimas dėl galimai diskriminuojančios įdarbinimo politikos

2016-08-26

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą kontrolierės iniciatyva dėl vyrų grožio studijos „Men‘s Spot“ vadovo įdarbinimo politikos, kuri galimai diskriminuoja asmenis dėl tautybės. Lygių galimybių įstatymas numato darbdavio pareigą priimant į darbą taikyti vienodus atrankos kriterijus ir sąlygas, neatsižvelgiant į asmenų tautybę. Šios pareigos nevykdymas laikomas lygių galimybių pažeidimu.

Gautas skundas dėl nemokamų skiepų tik mergaitėms

2016-08-04

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamo nemokamo tik mergaičių skiepijimo nuo žmogaus papilomos viruso. Skunde nurodoma, kad ši nemokama paslauga turėtų būti suteikiama ir berniukams, kadangi vyrai susiduria su tokia pačia rizika užsikrėsti ŽPV, kaip ir moterys – jie gali tapti viruso nešiotojais ir skleidėjais, o pats virusas gali padidinti varpos vėžio atsiradimo tikimybę.

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl vyrų paplūdimių nebuvimo Neringos savivaldybėje

2016-07-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl to, kad Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje nėra vyrų paplūdimio. Kontrolierė pradėjo tyrimą dėl galimos diskriminacijos lyties pagrindu vartotojų teisių apsaugos srityje.

Laidos „Moterys prieš vyrus“ rengėjai diskriminavo vyresnio amžiaus asmenis

2016-07-22

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad LNK kanalu rodomos televizijos laidos „Moterys prieš vyrus“ rengėjai diskriminavo vyresnio amžiaus asmenis. Anot kontrolierės, draudimas tokiems žmonėms dalyvauti laidos filmavimuose pažeidžia Lygių galimybių įstatymą, jame paslaugų teikėjai įpareigoti vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokias pačias paslaugas, nepaisant amžiaus. UAB „Fresh production house“ vadovui už lygių galimybių pažeidimą skirtas įspėjimas.

Ar tikrai moterys renkasi automobilį kaip daiktą, atspindintį jos charakterį, o ne pagal technines savybes?

2016-07-08

Kontrolierė atlikusi tyrimą dėl interneto tinklalapyje http://autoasas.lt/ esančios „paieškos moterims“, nustatė, kad šios paieškos kriterijai, nesusiję su automobilių paieška, pažeidžia lygių galimybių įstatymų nuostatas, draudžiančias prekių pardavėjams teikti vartotojams informaciją apie prekes, kurioje išreiškiamas paniekinimas dėl asmens lyties bei formuojamos visuomenės nuostatos, kad viena lytis pranašesnė už kitą.

Daugiau naujienų

Agneta Lobačevskytė

Lygių galimybių kontrolierė

Vadovo darbotvarkė        CV


D.U.K.

E-skundas

Atmintinė darbdaviams

Misija, vizija, vertybės