lt
en

Kontrolierė aplankė Neringos, Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybes

2016-05-24

Pajūrio savivaldybių darbuotojai ir krašto gyventojai, palyginus su kitomis savivaldybėmis, susitikimuose dalyvavo vangiau - į visus susitikimus susirinko mažiau nei įprasta dalyvių. Kontrolierė susitikimų dalyviams pristatė Tarnybos veiklą, lygių galimybių teisinį reglamentavimą, pristatė aktualiausius klausimus lygių galimybių srityje, konsultavo savivaldybių darbuotojus ir krašto gyventojus jų rūpimais klausimais. Kontrolierė susitiko su visų savivaldybių administracijos vadovais, Klaipėdos rajono ir miesto savivaldybių merais.

Apsilankymas Rietavo ir Plungės rajono savivaldybėse

2016-05-17

Gegužės 16 dieną kontrolierė aplankė Rietavo ir Plungės rajono savivaldybes. Rietave su kontroliere susitiko 26 asmenys, Plungėje – 36. Kontrolierė džiaugiasi, kad abejose savivaldybėse buvo priimta svetingai, sulaukė taiklių klausimų, susitikimų dalyviai noriai gilinosi į lygių galimybių užtikrinimo svarbą ir iššūkius, diskutavo.

Istorinis žvilgsnis į moters padėtį Lietuvoje

2016-05-16

Penktadienį istorikė dr. Jolanta Karpavičienė Tarnybos darbuotojams skaitė pranešimą apie moters padėtį Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje. Taikyti šių dienų lygių teisių kategorijas, kalbant apie anuos laikus, būtų nekorektiška: formaliai moterys ikimoderniose visuomenėse neturėjo pilietinių bei politinių teisių, o jų teisnumas bei veiksnumas buvo apriboti, tačiau atidžiau pažvelgus į istorinius šaltinius, moteris matoma viešojoje erdvėje, o jos turtinis ir teisinis statusas šeimoje (priklausomai nuo socialinio sluoksnio) nebuvo apribotas. Moterų valdovių ir miestiečių padėtis iki moderniosios istorijos buvo teisiškai apibrėžtas reiškinys, kuriame moterys buvo teisiniai subjektai, turėjo ir valdė savo turtą ir buvo traktuojamos, kaip gamybinis vienetas.

Susitikimas su Estijos lyčių lygybės ir lygių galimybių komisare

2016-05-13

Tarnyboje gegužės 13 dieną lankėsi Estijos lyčių lygybės ir lygių galimybių komisarė Liisa Pakosta. Komisarė domėjosi lygių galimybių padėtimi Lietuvoje ir bendradarbiavimo tarp institucijų galimybėmis, įgyvendinant bendrus projektus ir lygių galimybių užtikrinimo iniciatyvas Lietuvoje ir Estijoje.

Tarnyba dalinsis žiniomis ir patirtimi, stiprinant Ukrainos Žmogaus teisių komisaro gebėjimus

2016-05-11

Lietuva, kaip vyresnioji partnerė, kartu su Austrija laimėjo Europos Sąjungos Dvynių projektą „Ukrainos parlamento Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro institucinių gebėjimų stiprinimas žmogaus teisių ir laisvių klausimais“, kurį įgyvendins geriausių Lietuvos ir Austrijos žmogaus teisių ekspertų komanda. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba projekto metu įsipareigojo pasidalinti ekspertinėmis žiniomis ir sukaupta patirtimi lygių galimybių srityje. Prie Tarnybos ekspertų komandos prisijungti taip pat pakviestos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė ir Moterų ir vyrų lygybės skyriaus vedėja Rita Žemaitytė-Tack.

Daugiau naujienų

Ar vyresni nei 45 metų asmenys yra netinkami būti televizijos laidos dekoracijos dalimi?

2016-05-12

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė pradėjo tyrimą savo iniciatyva dėl UAB „Fresh production house“ kuriamos televizijos laidos „Moterys prieš vyrus“, rodomos LNK kanalu, organizatorių galimos diskriminacijos dėl amžiaus, neleidžiant dalyvauti šios laidos filmavime asmenims virš 45 metų amžiaus. Toks draudimas galimai pažeidžia Lygių galimybių įstatymą, kuriame nurodyta, kad įgyvendindamas lygias galimybes prekių pardavėjas, gamintojas ar paslaugų teikėjas privalo vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokius pačius gaminius, prekes ir paslaugas, nepaisant amžiaus.

Lygių galimybių įstatymai neturi humoro jausmo

2016-05-03

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (toliau – Tarnyba) pradėjo tyrimą dėl Arūno Valinsko galimai diskriminuojančio lyties pagrindu darbo skelbimo, paviešinto DELFI interneto svetainėje. Darbo skelbime teigiama, kad ieškoma moteris, turinti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, galinti pradėti darbą ne vėliau kaip gegužės 10 dieną. Darbo skelbime su humoru pateikti ir kiti reikalavimai pretendentėms, tokie kaip „žavesys, grožis ir kerinti šypsena“, „ilgos kojos, kad lengviau pasiektų gazo pedalą“, „geras humoro jausmas“.

Pradėtas tyrimas dėl Panevėžio darbo biržos pastato nepritaikymo asmenims su judėjimo negalia

2016-05-02

2016 m. gegužės 2 d. interneto tinklalapyje tv.lrytas.lt buvo išplatintas video reportažas pavadinimu „Pasityčiojimas iš neįgaliųjų: nori darbo, užlipk į trečią aukštą“. Reportaže informuojama, jog Panevėžio teritorinės darbo biržos pastatas yra nepritaikytas judėjimo negalią turintiems asmenims. Dėl šios priežasties žmonėms su negalia galimai nėra prieinamos šioje įstaigoje teikiamos viešosios paslaugos.

Kontrolierė įspėjo dėl „SALDVA“ diskriminuojančios reklamos ir įpareigojo užtikrinti, kad ji nebus viešinama ateityje

2016-04-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl „SALDVA“ reklamos, kurioje vaizduojamos apnuogintos moters krūtys. Vaizdas įrėmintas apversto trikampio formoje, simbolizuojančioje vyro kūno formą. Apversto trikampio apačioje užrašas „Vyrams, kuriems patinka natūralūs...“. Reklama buvo publikuota žurnaluose „Keturi ratai“ ir „Žvejys ir Žuvis“.

Įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2015

2016-04-19

Balandžio 18 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje trečius metus iš eilės buvo įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai, taip pagerbiant asmenis ir organizacijas, dirbančius žmogaus teisių gynimo srityje.

Daugiau naujienų

Agneta Lobačevskytė

Lygių galimybių kontrolierė

Vadovo darbotvarkė        CV


D.U.K.

E-skundai

Atmintinė darbdaviams

Misija, vizija, vertybės