lt
en

Puoselėdami bendradarbiavimą su URM toliau skatinsime pagarbą žmogaus teisėms

2019-01-18

Sausio 18 d. Tarnybos darbuotojai susitiko su Užsienio reikalų ministerijos (URM) Žmogaus teisių skyriaus atstovais. Kartu specialistai aptarė, kuriose naujose srityse galėtų vystyti bendradarbiavimą ateityje.

Ką planuojame nuveikti 2019 metais?

2019-01-17

Metų pradžioje dažnai sau įsivardijame, ką norėtume nuveikti. Vieni žadame daugiau sportuoti, antri daugiau skaityti, treti – gilinti profesines žinias. Šiemet mes, kaip institucija, ne tik minėsime jubiliejinę 20-ies metų veiklos sukaktį, bet ir toliau atkakliai dirbsime užtikrindami lygių galimybių įgyvendinimą bei diskriminacijos prevenciją visuomenėje.

Kontrolierė: lytiškumo ugdymo kursams būtini aukščiausios kokybės reikalavimai

2019-01-15

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją rekomenduodama įtvirtinti tokią mokymų pedagogams akreditavimo tvarką, kuria būtų užtikrinamas jų turinio objektyvumas bei pagarba lygiateisiškumo principams.

2018-ieji: ir lygybės darbo rinkoje skatinimo metai

2018-12-27

Praėję metai lygių galimybių srityje buvo kaip niekad įsimintini. Minėjome 70-ąsias Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metines, moterų balsavimo teisės šimtmetį, dvidešimtąją Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo priėmimo sukaktį. Išskirtiniai jie buvo ir diskriminacijos prevencijos srityje – 2018-aisiais pasirodė itin daug priemonių, padedančių užtikrinti lygybę ir įvairovę darbo santykių sferoje.

Įvardinti 3 pagrindiniai metų įvykiai lygių galimybių srityje

2018-12-20

Metų pabaigoje lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kartu su Tarnyba išrinko tris labiausiai įsimintinus 2018 metų momentus. „Šie įvykiai svarbūs tuo, kad iškėlė skirtingus lygių galimybių klausimus į viešumą, į mūsų diskusijas, į politinius debatus. Tai buvo momentai, keičiantys mūsų nuostatas ir keliantys sąmoningumą. Dėl jų mes visi per šiuos metus vienu žingsniu pasistūmėjome į priekį“, – teigia kontrolierė.

Daugiau naujienų

Seimas sustiprino žmonių su negalia teisių apsaugą

2018-12-13

Šią savaitę Seimas priėmė Lygių galimybių įstatymo pataisas, kuriomis prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos įsteigta nepriklausoma Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija. Nuo kitų metų vasaros ji įgyvendins Jungtinių Tautų (JT) neįgaliųjų teisių konvencijos stebėseną.

Tarnyba visuomenei pristatys tyrimą apie Lietuvos gyventojų požiūrį į translyčius asmenis

2018-12-07

Gerbiami žurnalistai, gruodžio 10 d. 14:45 val. esate maloniai kviečiami į Nacionalinio žmogaus teisių forumo metu vyksiantį renginį „Translyčių asmenų situacija Lietuvoje: kas laukia po asmens dokumentų keitimo?“. Jame Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialistai pirmą kartą pristatys reprezentatyvų tyrimą „Lietuvos gyventojų požiūrius į translyčius asmenis“, o translyčiai asmenys pasidalys iššūkiais, su kuriais susiduria pasikeitę asmens tapatybės dokumentus.

Konferencija „Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo dvidešimtmetis“

2018-11-27

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu lapkričio 30 d., 9.30 val. Seimo Konstitucijos salėje organizuoja konferenciją, skirtą paminėti Lietuvos Respublikos moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo priėmimo dvidešimtmetį. Kviečiame sudalyvauti!

Diskusijoje bus svarstoma, kaip tinkamai paremti smurtą patiriančią draugę

2018-11-22

Lapkričio 27 d. Menų spaustuvėje vyks atvira diskusija „Išgirskime drauges: kaip padėti nekaltinant dėl patiriamo smurto“. Šiuo renginiu Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kviečia pasikalbėti apie tai, kokią pagalbą kiekvienas gali suteikti savo draugei, patiriančiai smurtą.

Kampanija „Palaikyk“ parodė moterų kaltinimo mastą

2018-10-23

Praeitą savaitę pasibaigusi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kampanija „Palaikyk“ atkreipė visuomenės dėmesį į ligi tol Lietuvoje mažai pažintą reiškinį – smurtą patyrusių moterų kaltinimą. Reakcija į kampaniją taip pat parodė, koks didelis darbas laukia tiek visuomenės, tiek institucijų, kad moterys jaustųsi saugios.

Daugiau naujienų

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

E-skundas

Klauskite

Sprendimų vykdymo stebėsena

D.U.K.

Lyčių lygybės liniuotė