lt
en
Naujienos

Teismui apskųstas sprendimas skirti baudą už diskriminuojančią mėsos reklamą

2014-12-30

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos sprendimas skirti 1000 Lt. baudą už diskriminuojančią mėsos parduotuvės reklamą apskųstas teismui. Skunde nesutinkama su tarnybos bei ekspertų išvadomis, bei teigiama, jog reklamoje moters nuogumas visiškai netapatinamas su mėsos gabalu. Nurodoma, jog rūpinimasis maistu visiškai nėra susijęs su lytiškumu. Esą reklamoje pateikiamas moters įvaizdis išreiškia laisvą ir nepriklausomą moterį, sugebančią pasirūpinti savimi, parodomas emancipuotos, nepriklausomos moters įvaizdis. Teigiama, kad visiškai nepagrįstas teiginys, jog moters kūnas sudaiktinamas, pateikiamas kaip geismų objektas. Reklamoje esą pateikiamas emancipuotos moters įvaizdis išreiškia jos nepriklausomumą, nesiejant tai su erotiniu įvaizdžiu.

Lygių galimybių kontrolierės sveikinimas švenčių proga

2014-12-23

Telanko brandžios ir kūrybingos idėjos. Tebūna Naujieji Metai dosnūs ir prasmingi. Šv. Kalėdų palaimos ir geros kloties 2015 metais!

LGKT atstovas dalyvavo LNK pokalbių laidos „Yra kaip yra“ filmavime apie seksualinį priekabiavimą

2014-12-18

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas viešiesiems ryšiams Valdas Dambrava 2014 m. gruodžio 18 d. buvo pakviestas dalyvauti LNK pokalbių laidos „Yra kaip yra“ filmavime kaip ekspertas. Laidos tema – seksualinis priekabiavimas.

Keitimosi patirtimi dirbtuvės "Nepagražinta negalios kasdienybė"

2014-12-16

2014 m. gruodžio 15 d. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos partneriai asociacija "Lietuvos neįgaliųjų forumas" kvietė projekto "C.O.D.E.: atsiverkime įvairovei ir lygybei" partnerius ir Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo narius į keitimosi patirtimi dirbtuves "Nepagražinta negalios kasdienybė". Dirbtuvių metu dalyviai iš arčiau susipažino su įvairiomis negalios formomis bei sužinojo, kad dažnai negalia yra priežastis ir proga atrasti įvairias galias. Keitimosi patirtimi dirbtuvėse dalyvavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos projektų vadovė Julija Šartuch ir projektų koordinatorė Mintautė Jurkutė.

Pranešimas savivaldybių komunikacijos bei viešųjų ryšių specialistams tema: „Lygių galimybių aktualijos komunikacijoje: stereotipai, pranešimai, skundai, reklama, reglamentavimas, rekomendacijos“

2014-12-10

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas viešiesiems ryšiams Valdas Dambrava 2014 m. gruodžio 11 d. Lietuvos savivaldybių asociacijos kvietimu skaitė pranešimą seminare savivaldybių komunikacijos bei viešųjų ryšių specialistams tema: „Lygių galimybių aktualijos komunikacijoje: stereotipai, pranešimai žiniasklaidai, skundai, reklama, reglamentavimas, rekomendacijos“.