lt
en
Naujienos

Amžius ir negalia: ministerija turėtų kompensuoti protezus ir vyresniems žmonėms

2017-12-21

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad specialių protezų kompensavimo tvarka diskriminavo vyresnius žmones su negalia. Ji kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą rekomenduodama pašalinti nepagrįstą reikalavimą dėl amžiaus.

Užsienio ekspertas: lygybės institucijos turi būti nepriklausomos ir efektyvios

2017-12-20

Šiandien Lietuvoje lankosi lygybės institucijų tinklo EQUINET valdybos narys Patrickas Charlier. Seime jis pasakos apie tarptautinius reikalavimus, keliamus nediskriminavimo srityje veikiančioms tarnyboms. Anot jo, stiprios ir nepriklausomos lygybės institucijos yra būtinos siekiant įveikti diskriminaciją visuomenėje.

Profesinių įgūdžių akluosius gali mokyti ir matantis žmogus

2017-12-19

Valakupių reabilitacijos centras panaikino reikalavimą aklųjų ir silpnaregių profesijos mokytojui būtinai turėti regėjimo negalią. Pakeista ir nuostata, įvirtinusi, kad pretendentas privalo būti baigęs Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą. Tokį sprendimą administracija priėmė po Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos rekomendacijos.

Tarnyba pakeitė savo adresą

2017-12-18

Gruodžio 18 d. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba persikėlė į kitas patalpas. Siekiant efektyviau panaudoti biudžeto lėšas, nuo šiandien Tarnybos paslaugos teikiamos Vyriausybės pastate, Gedimino pr. 11, Vilnius.

Gaudavo mažesnį atlyginimą, nes yra moteris: Jaučiausi pigi darbo jėga

2017-12-18

Anot Statistikos departamento, Lietuvoje moterys uždirba vidutiniškai 14,4 proc. mažiau negu vyrai. Šalia kitų veiksnių, atotrūkį lemia ir diskriminacija, kai darbdaviai moka moterims mažesnius atlyginimus vien dėl to, kad jos moterys. 24 m. grafikos dizainerė pasakoja susidūrusi su tuo savo darbe. O dvi valstybės įmonėje dirbančios vilnietės tikina, kad seksizmas ir nepagarbus elgesys su moterimis jų darbovietėje yra įprastas.