lt
en
Naujienos

2018-ieji: ir lygybės darbo rinkoje skatinimo metai

2018-12-27

Praėję metai lygių galimybių srityje buvo kaip niekad įsimintini. Minėjome 70-ąsias Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metines, moterų balsavimo teisės šimtmetį, dvidešimtąją Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo priėmimo sukaktį. Išskirtiniai jie buvo ir diskriminacijos prevencijos srityje – 2018-aisiais pasirodė itin daug priemonių, padedančių užtikrinti lygybę ir įvairovę darbo santykių sferoje.

Įvardinti 3 pagrindiniai metų įvykiai lygių galimybių srityje

2018-12-20

Metų pabaigoje lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kartu su Tarnyba išrinko tris labiausiai įsimintinus 2018 metų momentus. „Šie įvykiai svarbūs tuo, kad iškėlė skirtingus lygių galimybių klausimus į viešumą, į mūsų diskusijas, į politinius debatus. Tai buvo momentai, keičiantys mūsų nuostatas ir keliantys sąmoningumą. Dėl jų mes visi per šiuos metus vienu žingsniu pasistūmėjome į priekį“, – teigia kontrolierė.

Tarnyba universitetams padės įgyvendinti priekabiavimo prevenciją

2018-12-18

Gruodžio 18 d. lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė Vilniaus universitete pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK). Šiuo dokumentu šalys įsipareigojo bendradarbiauti užtikrinant, kad universitetuose būtų įgyvendinamos lygios galimybės.

Kontrolierė atkreipė dėmesį į lyčių lygybės politikos trūkumus

2018-12-14

Moterų ir vyrų lygybės politiką būtina peržiūrėti, taisyti ir tobulinti – būtent tai paaiškėjo, lygių galimybių kontrolierei atlikus nepriklausomą vieno pagrindinių vyriausybinės lyčių lygybės politikos dokumentų apžvalgą.

Seimas sustiprino žmonių su negalia teisių apsaugą

2018-12-13

Šią savaitę Seimas priėmė Lygių galimybių įstatymo pataisas, kuriomis prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos įsteigta nepriklausoma Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija. Nuo kitų metų vasaros ji įgyvendins Jungtinių Tautų (JT) neįgaliųjų teisių konvencijos stebėseną.