lt
en
Naujienos

Skatindami moteris apsilankyti festivalyje, LOGIN organizatoriai diskriminavo vyrus

2019-02-15

Kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad technologijų ir inovacijų festivalio LOGIN nemokamų kvietimų moterims akcija, nors ir siekė gero tikslo, prieštaravo įstatymams.

Atsvara senelių vienatvei – veikla, matomumas ir... Apdovanojimas

2019-02-14

Atrodytų, kad Nemuno pakrantėje nutiesta Lelijų gatvė – tokia, kaip ir visos kitos Alytaus gatvės: namai, šaligatviai, krūmai bei tvoros, kur ne kur galbūt sulojantis šuva. Ne iš karto, žmogus, ir matai dešiniąsias 44-ojo namo duris, už kurių įsikūrę Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatai. Jie – VšĮ „Gerumo skraistės“ dienos užimtumo centro, kitaip dar žinomo kaip „senelių darželis“, darbuotojai ir lankytojai, miestą išgarsinę visoje Lietuvoje.

Smurtą patiriančios moterys padės viena kitai

2019-02-12

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, partnerio smurtą artimoje aplinkoje yra patyrusi bent 1 iš 3 moterų, tačiau joms išdrįsus apie tai prabilti, dalis visuomenės tokią žinią pasitinka kaltinimais – „ką jam pasakei?“, „pati kalta“. Siekiant paskatinti moteris prabilti ir ieškoti pagalbos, nebijant galimų išankstinių nuostatų ir neigiamų reakcijų, Lietuvoje pradeda veikti pirmasis virtualus smurtą patiriančių moterų savitarpio pagalbos forumas MoterysMoterims.lt.

Kodėl programa „Women Go Tech“ nėra moterų privilegija

2019-02-08

Jau kelerius metus Lietuvoje veikianti moterims skirta programa „Women Go Tech“ neprieštarauja lygybės principams. Tokią išvadą padarė lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė sulaukusi pareiškėjo klausimo dėl galimos vyrų diskriminacijos.

Sporto klubo reklama įstatymo nepažeidė, bet sukėlė klausimų

2019-02-07

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, įvertinusi „Gym Plius“ sporto klubo reklamą, moterų ir vyrų lygių galimybių pažeidimo nenustatė. Dėl galimai moteris žeminančios reklamos sausio mėnesį į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi ne vienas asmuo. Tarnyba sulaukė ir oficialaus skundo, kuriame buvo teigiama, kad reklama formuoja stereotipus ir diskriminuojančias nuostatas apie moteris.

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

E-skundas

Klauskite

Sprendimų vykdymo stebėsena

D.U.K.

Lyčių lygybės liniuotė