lt
en
Naujienos

Diskriminacija dėl amžiaus labiausiai paplitusi darbo santykių srityje

2019-04-26

2018 metais kreipimaisi dėl galimos diskriminacijos amžiaus pagrindu pagal skaičių buvo antroje vietoje – pernai į Tarnybą dėl to kreiptasi daugiau nei 120 kartų.

Iš Tarnybos darbo: žmonės dažniausiai diskriminuojami dėl lyties

2019-04-24

2018 metais lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė pradėjo daugiau nei 200 tyrimų, iš kurių trečdalį sudarė galima diskriminacija dėl lyties. Pusė jų buvo atlikta dėl galimų pažeidimų darbo santykių srityje.

Teismas baigė ginčą dėl seksualinio priekabiavimo Juozo Miltinio dramos teatre

2019-04-18

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė buvusio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo Lino Zaikausko apeliacinį skundą, kuriuo jis prašė panaikinti lygių galimybių kontrolierės sprendimą dėl seksualinio priekabiavimo. Teisėjų kolegija pripažino, kad pirmosios instancijos teismas bylą išnagrinėjo tinkamai.

Ieškote jaunos pardavėjos? Galimus darbuotojus diskriminuojate dvigubai

2019-04-16

Visuomenės senėjimas ir vis akivaizdžiau pastebima asmenų diskriminacija dėl amžiaus – mūsų laikų paradoksas, atsispindintis ir jau keletą metų Tarnybos vykdomos kampanijos „Už kompetenciją“ kontekste. Pagal informaciją, kurią atsiunčia gyventojai, amžius, ypač vyresnis, yra antras pagal dažnumą pagrindas, dėl ko diskriminuojama darbo skelbimuose.

Lygių galimybių kontrolierei – beveik tūkstantis kreipimųsi

2019-04-10

2018 metais Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba sulaukė beveik 1000 asmenų kreipimųsi dėl galimos diskriminacijos. Tai didžiausias skaičius per visą Tarnybos gyvavimo laikotarpį. Dažniausia kreiptasi dėl galimos diskriminacijos dėl lyties, amžiaus ir negalios, mažiausia – dėl religijos, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, lytinės orientacijos.

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

Klauskite

E-skundas

Sprendimų vykdymo stebėsena

D.U.K.

Lyčių lygybės liniuotė