lt
en
Naujienos

Tarptautinę žmogaus teisių dieną minėsime kalbėdami apie translyčių asmenų iššūkius

2019-12-05

Gruodžio 10 d. minėdama Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba organizuoja konferenciją „Translyčių asmenų teisių apsauga: tarptautinės tendencijos ir nacionalinės galimybės“. Renginio metu politikai ir ekspertai diskutuos, kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti tarptautinius įsipareigojimus, su kokiais iššūkiais šalyje susiduria translyčiai asmenys bei aptars kitų valstybių gerąsias praktikas, kurias Lietuva galėtų perimti.

Nacionalinis žmogaus teisių forumas įsiklausys į vaikus ir jaunimą

2019-12-03

Gruodžio 10-ąją pasauliui minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Vilniuje tradiciškai vyks kasmetinis Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF). Šiais metais 30-osioms Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos metinėms skirtame renginyje susitiks žmogaus teisių aktyvistai, mokslininkai, diplomatai, ombudsmenai, moksleiviai ir studentai, verslo atstovai, visuomenininkai, politikai.

Gyventojo su negalia skundas atvėrė parkavimo vietų įsigijimo spragas

2019-12-03

Lygių galimybių kontrolierė kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl sisteminių trūkumų, žmonėms su negalia trukdančių realiai naudotis automobilių stovėjimo aikštelėmis. Atlikusi tyrimą, kontrolierė išsiaiškino, kad pabaigus gyvenamųjų daugiabučių statybas privalu dalį parkavimo vietų skirti neįgaliesiems, tačiau šias vietas išparduodant tokio reikalavimo nebelieka.

Portalo „Cvonline.lt“ reikalavimas nurodyti amžių diskriminuoja vartotojus

2019-11-29

Darbo pasiūlymų interneto svetainės „Cvonline.lt“ administratoriai pažeidė darbo ieškančių asmenų lygias galimybes reikalaudami anketoje nurodyti savo amžių. Nors savo gimimo datą užsiregistravę asmenys gali ir paslėpti, toks privalomo pobūdžio reikalavimas yra perteklinis ir neteisėtas.

Šiame „Kas ir kodėl“ sezone laukiami ir dalyviai su negalia

2019-11-19

Intelektinis žaidimas „Kas ir kodėl“ šiame sezone pakeitė dekoracijas todėl jame gali dalyvauti ir judėjimo negalią turintys asmenys. Programą kurianti bendrovė „Valius“ šiuos pokyčius įgyvendino atsižvelgdama į pernai laidoje panorusio dalyvauti žiūrovo, turinčio negalią, poreikius.