lt
en
Naujienos

„Vyras turi uždirbti daugiau už žmoną“ – regionuose, kitaip nei visoje Lietuvoje, toks požiūris nepopuliarus

2020-10-14

Regionų gyventojai smurtą patiriančias moteris kaltina dažniau negu likusi visuomenė, tačiau, klausiami apie lyčių stereotipus, juos vertina kritiškiau. Tai paaiškėjo atlikus gyventojų nuomonės apklausas „BRIDGE“ projekte dalyvaujančiose Alytaus, Jonavos ir Ukmergės savivaldybėse ir palyginus jas su nacionalinės apklausos rezultatais.

Interneto akcija studentams „Cgates“ diskriminuoja vyresnius klientus

2020-10-12

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad UAB „Cgates“ akcija interneto paslaugoms yra diskriminuojami vyresni nei 25-erių metų klientai.

Kaip pranešti apie netinkamus komentarus socialiniuose tinkluose?

2020-09-17

Nors apie neapykantą, diskriminaciją ir smurtą kurstančius įrašus ar komentarus rekomenduojama pranešti teisėsaugai arba žurnalistų etikos inspektoriui, esama būdų, kaip patys vartotojai gali prisidėti prie įžeidžių, neetiškų ar kitaip netinkamų pasisakymų prevencijos. Asmens garbę ir orumą žeminantys komentarai, nekonstruktyvi kritika gali neigiamai paveikti žmogaus emocinę bei psichikos sveikatą, todėl svarbu tokius komentarus pastebėti, kritiškai įvertinti ir pranešti atitinkamiems asmenims.

Birutė Sabatauskaitė: neapykantą kurstantys komentarai nėra tik pasikarščiavimas

2020-09-16

Neapykantos kalba nėra tik teisės sritis. Jos prevencijoje svarbus švietimas, nuostatų atpažinimas ir įvairių institucijų bendradarbiavimas. Tuo įsitikinusi su neapykantos nusikaltimų tema ne vienerius metus dirbanti teisininkė, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.

Žeminantys politikų pasisakymai: kam galima apie juos pranešti?

2020-09-15

Artėjant Seimo rinkimams, politikų elgesys bei pasisakymai stebimi tarsi su padidinamuoju stiklu. Nors Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba neturi įgaliojimų tirti viešų asmenų poelgių bei išreikštų nuomonių žiniasklaidoje, politinėse reklamose ar feisbuke, tokių prašymų kontrolierė sulaukia.