lt
en
Naujienos

Lyčių lygybės krivūlė atiteko Kėdainių rajono savivaldybei

Spalio 11 d. Tarnybos lyčių lygybės savivaldoje programos vadovė Rūta Juodelytė Kėdainių rajono merui įteikė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą „Už lyčių lygybės skatinimą“.

Apdovanojimą savivaldybė pelnė už indėlį moksleivius raginant rinktis nestereotipines lyčiai profesijas.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje organizuojami nemokami popamokiniai robotikos užsiėmimai. Mokyklos administracija stengiasi, kad mergaitės kaip lygiavertės dalyvės įsitrauktų į šio būrelio veiklą. Praėjusiais mokslo metais mergaitės sudarė ketvirtadalį visų dalyvavusiųjų užsiėmimuose. Šiemet jų dalis jau viršijo 40 procentų. Progimnazijos atstovai viliasi, kad kitąmet mergaitės būrelyje sudarys bent pusę visų vaikų.

Su Lietuvos savivaldybėmis dirbanti Rūta Juodelytė pabrėžia, kad lyčių lygybė nėra abstrakti idėja. Labai svarbu, kad į ją būtų atsižvelgiama net ir iš pirmo žvilgsnio mažuose dalykuose.

„Šiais laikais plačiai kalbama apie tai, kad technologijų srityje lyčių nelygybė itin paplitusi. Norint, kad daugiau moterų įsitrauktų į šią vis dar „vyriška“ laikomą sferą, svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti, jog nėra „mergaitiškų“ ir „berniukiškų“ žaidimų bei būrelių. Kai mergaites mokome žaisti tik su lėlėmis, kartojame, kad jos turi būti gražios, neskatiname smalsumo, nėra ko stebėtis, jog vėliau jos nesidomi technologijomis, o tos, kurios domisi, jaučia spaudimą“, – sako ji.

Rūta Judelytė įteikia apdovanojimą Kėdainių rajono merui Valentinui Tamuliui. Lietuvos savivaldybių asociacijos nuotr.
Rūta Judelytė įteikia apdovanojimą Kėdainių rajono merui Valentinui Tamuliui. Lietuvos savivaldybių asociacijos nuotr.

Apdovanojimą lyčių lygybės srityje savivaldybėms Tarnyba teikia jau antrą kartą. Pernai jį pelnė Vilkaviškio rajono savivaldybė.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimai kasmet teikiami minint Vietos savivaldos dieną (spalio 10 d.). Jais pagerbiamos įvairiomis iniciatyvomis pasižymėjusios Lietuvos savivaldybės.