lt
en
Naujienos

Lygių galimybių kontrolierė apsilankė Elektrėnų ir Šalčininkų savivaldybėse

Kontrolierė kartu su Elektrėnų savivaldybės meru Kęstučiu Vaitukaičiu

 

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė 2015 m. gruodžio 21 d. lankėsi Elektrėnų ir Šalčininkų savivaldybėse. Kontrolierė kartu su patarėju Valdu Dambrava surengė trumpus vienos valandos mokymus savivaldybių darbuotojams lygių galimybių klausimais. Prieš mokymus lygių galimybių kontrolierė dar susitiko su Elektrėnų savivaldybės meru Kęstučiu Vaitukaičiu bei Šalčininkų rajono savivaldybės meru Zdzislav Palevič ir administracijos direktoriumi Josif Rybak. Regionų lankymas – tai lygių galimybių kontrolierės veiklos prioritetas 2015-2016 m. Iš viso nuo rugsėjo pradžios kontrolierė jau aplankė 28 savivaldybes.

Susitikimo Šalčininkų savivaldybėje akimirka

Vizito metu savivaldybių darbuotojams buvo populiariai paaiškinta, kas yra tos lygios galimybės, kodėl reikia jų siekti, kaip atpažinti diskriminaciją; papasakota apie tarnyboje tiriamus piliečių skundus,paaiškinta, kaip teisingai suformuluoti darbo skelbimą, kad jis nepažeistų įstatymų, kokios klaidos gali slypėti komercinėje, politinėje, socialinėje reklamoje,pateikta dalyviams įvairios dalomosios medžiagos.

Nuo rugsėjo aplankius beveik pusę visų Lietuvos savivaldybių galima būtų apibendrinti, kad Tarnyba regionuose žinoma menkai, o apie lygias galimybes bei diskriminaciją žinių smarkiai trūksta. Kitų metų pradžioje vizitai bus tęsiami. Iki vasaros planuojama aplankyti visas dar neaplankytas Lietuvos savivaldybes. Kontrolierė tikisi, kad savivaldybių darbuotojai ir gyventojai, susipažinę su Tarnybos veikla ir lygių galimybių principu, bus aktyvesni ir labiau rūpinsis savo teisėmis. Tikimasi, kad skundų, gaunamų iš regionų, taip pat daugės.