lt
en
Naujienos

Portalo „Cvonline.lt“ reikalavimas nurodyti amžių diskriminuoja vartotojus

Darbo pasiūlymų interneto svetainės „Cvonline.lt“ administratoriai pažeidė darbo ieškančių asmenų lygias galimybes reikalaudami anketoje nurodyti savo amžių. Nors savo gimimo datą užsiregistravę asmenys gali ir paslėpti, toks privalomo pobūdžio reikalavimas yra perteklinis ir neteisėtas.

Tokį sprendimą priėmė laikinai lygių galimybių kontrolierės pareigas ėjusi Seimo kontrolierė Milda Vainiutė.

Atliekant tyrimą, nustatyta, kad registracijos anketos grafoje „Asmeniniai duomenys“ informacija apie gimimo datą buvo pažymėta raudona žvaigždute, reiškiančia, kad šį laukelį užpildyti būtina. Atsisakius įvesti gimimo datą, automatiškai įvedama 1970-ųjų sausio 1 d. Nepaisant to, kurdami savo gyvenimo aprašymą, vartotojai gali pasirinkti amžiaus slėpimo funkciją.

Bendrovė pažymėjo, kad duomenų apie asmens gimimo datą niekur nenaudoja ir jų neteikia tretiesiems asmenims. Taip pat aiškino, jog vartotojai patys nusprendžia, kokią informaciją pateikti galimiems darbdaviams.

Tarnybos Teisės skyriaus vadovas Vytis Muliuolis, institucijoje atsakingas ir už duomenų apsaugą, pastebi, kad tokiu atveju informacijos apie amžių rinkimas yra betikslis.

„Dabar, kai asmens duomenų apsauga yra itin aktuali tema, organizacijos turėtų vengti rinkti informaciją, kuri nėra būtina. Darbdaviui turėtų rūpėti tik kandidato profesinės savybės, kompetencija atlikti numatytas užduotis. Pati funkcija „Slėpti amžių“ gali sudaryti įspūdį, kad tam tikras asmens amžius yra trūkumas, kurį galbūt vertėtų užmaskuoti. O tai tikrai nėra pagarbus požiūris į vartotoją“, – sako jis.

Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymu draudžiama iš darbo ieškančių asmenų reikalauti informacijos apie jų amžių. Gaires, ko neprivalo atskleisti kandidatas, o darbdavys negali reikalauti, galite rasti Tarnybos interneto svetainėje.

„Cvonline.lt“ administratoriams rekomenduota nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus.