lt
en
Naujienos

Tarnyba universitetams padės įgyvendinti priekabiavimo prevenciją

Gruodžio 18 d. lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė Vilniaus universitete pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK). Šiuo dokumentu šalys įsipareigojo bendradarbiauti užtikrinant, kad universitetuose būtų įgyvendinamos lygios galimybės.

A. Skardžiuvienė pažadėjo, kad Tarnybos ekspertai konsultuos LURK rengiant seksualinio priekabiavimo bei priekabiavimo dėl lyties prevencijos įgyvendinimo gaires. Abi pusės taip pat sutarė konsultuotis kitais lygių galimybių klausimais, keistis informacija bei metodine medžiaga, organizuoti bendrus renginius ir iniciatyvas.

„Pavasarį atlikta aukštųjų mokyklų apklausa atskleidė, kad dauguma universitetų ir kolegijų nebuvo pasiruošę tinkamai reaguoti į lygių galimybių pažeidimus. Džiaugiuosi LURK lyderyste ir noru kokybiškai įgyvendinti įstatymuose įtvirtintą pareigą užtikrinti studentų, administracijos bei akademinio personalo orumą ir lygiateisiškumą“, – sako kontrolierė.

LURK sutarties pasirašyme atstovavo šios asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Birželį Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje vyko susitikimas su Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovais. Jo metu lygių galimybių integravimo specialistai pristatė rekomendacijas, nuo ko reikėtų pradėti kuriant (seksualinio) priekabiavimo bei diskriminacijos prevencijos mechanizmą. Daugiau apie šias gaires galite perskaityti ČIA.