Lygių galimybių sparnus pretenduoti gauti gali  kiekviena organizacija
2019 spalio 9 d.
Organizacijas kviečiame auginti „Lygių galimybių sparnus“

Nuo šiandien organizacijos galės pretenduoti gauti „Lygių galimybių sparnus“ pagal tai, kaip užtikrina lygias galimybes darbovietėje. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Žmogaus teisių stebėjimo institutas taip tikisi paskatinti darboviečių progresyvumą ir įvertinti lygybės srityje jau nusipelniusias organizacijas.

Ši iniciatyva – platesnės kampanijos „Nauji standartai“ dalis. Kampanijos metu bus siekiama kelti darbdavių ir darbuotojų sąmoningumą diskriminacijos prevencijos srityje.

Dėl diskriminacijos darbo santykiuose į lygių galimybių kontrolierių praėjusiais metais buvo kreipiamasi dažniausiai. Tarnyba sulaukia ir skambučių iš darbdavių, kurie ieško patarimų, kaip galėtų užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje. Darbdaviams aktualūs draugiškos ir saugios darbo aplinkos klausimai, lygios visiems profesinio tobulėjimo galimybės, paaukštinimų skaidrumas ir pan.

Tam vadovams buvo specialiai parengta interneto svetainė www.naujistandartai.lt, padėsianti įvertinti dabartinę situaciją organizacijoje ir konkrečiais veiksmais integruoti lygias galimybes į visą organizacijos gyvenimą. Darbdaviai taip pat galės pasinaudoti nemokamomis lygių galimybių ekspertų konsultacijomis. Jiems bus atviri ir seminarai bei e. mokymai. Interneto svetainėje tiek darbdaviai, tiek darbuotojai atras įvairių patarimų apie profesinį gyvenimą ir darbo sąlygas.

Vadovai visos kampanijos metu bus kviečiami registruotis svetainėje www.naujistandartai.lt pretenduoti į „Lygių galimybių sparnus“. Ekspertams įvertinus, kiek organizacijos atitinka nustatytus kriterijus, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba joms suteiks vienerius, dvejus arba trejus „Lygių galimybių sparnus“ – pasiekimų lygių galimybių srityje įrodymą.

Skirtingų organizacijų patirtis rodo, kad lygių galimybių laikymasis gerina darbuotojų savijautą ir jų darbo našumą. Tai galima pasiekti suteikiant darbuotojams galimybę derinti darbą ir šeiminius įsipareigojimus, pritaikant darbo aplinką negalią turintiems žmonėms, užtikrinant seksualinio ar kitokio priekabiavimo prevenciją bei kitus lygių galimybių principus. Būtent dėl to progresyvios organizacijos vertina įvairovę ir lygybę darbe kaip kokybės ženklą, suteikiantį joms geidžiamos darbovietės statusą.

„Lietuvoje daug kalbame apie tai, kur dar reikėtų papildomai pasitempti. Tačiau daug organizacijų jau šiandien yra nemažai nuveikusios, siekiant strategiškai valdyti įvairovę ir pasinaudoti jos teikiamais privalumais. „Lygių galimybių sparnų“ iniciatyva skirta pasidžiaugti šiais laimėjimais ir siekti dar aukštesnių standartų lygių galimybių ir nediskriminavimo srityse.” – sako Tarnybos ekspertas Tomas Vytautas Raskevičius.

Organizacijoms sutikus, bus viešai dalinamasi jų pasiekimais kaip gerosios praktikos pavyzdžiais. „Lygių galimybių sparnus“ jau yra užsiauginę tokie gigantai kaip UAB „Rimi Lietuva“, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba. Tai patvirtina, kad siekis lyderiauti lygių galimybių srityje daugeliui didžiųjų organizacijų jau yra tapęs geros reputacijos simboliu.