lt
en
Pranešimai žiniasklaidai

Kviečiame į translyčių asmenų situacijos apžvalgos tyrimo pristatymą bei diskusiją

Gerbiami žurnalistai,

Birželio 5 d. 18:00 val. esate maloniai kviečiami į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kartu su partneriais organizuojamą susitikimą-diskusiją „TRANS_LT: kaip išgyventi su naujais dokumentais?“.

Tarnybos Lygių galimybių integravimo skyriaus vadovas Tomas Vytautas Raskevičius pristatys translyčių asmenų padėties tyrimą. 2018 metų pabaigoje atliktą Lietuvos gyventojų apklausą apžvalgoje papildo kokybiniai interviu su translyčiais asmenimis ir jų teisių apsaugos sritį kuruojančiais ekspertais.

Apklausa atskleidė, kad apie 36 proc. apklaustųjų nesutiktų dirbti kartu su translyčiu asmeniu, beveik pusė nenorėtų gyventi kaimynystėje, daugiau nei 60 proc. nesutiktų išnuomoti būstą. Atkreiptinas dėmesys, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų nežino arba nėra tikri, ką reiškia sąvoka „translytis asmuo“.

Diskusijos dalyviai taip pat pasidalys, su kokiais iššūkiais jie susiduria pasikeitę asmens tapatybės dokumentus. Bus pristatytos Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos rekomendacijos, kaip gerinti esamą teisinį reglamentavimą.

Renginys vyks džiazo klube „Paviljonas“ (Pylimo g. 21 B, Vilnius). Diskusija yra oficiali „Baltic Pride“ renginių savaitės dalis.

 

Daugiau informacijos:

Tomas Vytautas Raskevičius
Lygių galimybių integravimo skyriaus vedėjas
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba
Tel. 8 706 63768, mob. 8 629 94470
El. p. tomas.raskevicius@lygybe.lt